  • S-1165B43MC-N7CTFG
S-1165B43MC-N7CTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1165B43MC-N7CTFG
HK JDW NO:
724-S-1165B43MC-N7CTFG
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1165 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9244
Step5Bar-code shipping tag
S-1165B43MC-N7CTFG
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1165
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    4.3V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.343V
  • Output Voltage1-Min
    4.257V
  • Length
    2.9mm