  • S-1167B22-I6T2G
S-1167B22-I6T2G
advertisement
Manufacturer No:
S-1167B22-I6T2G
HK JDW NO:
724-S-1167B22-I6T2G
Datasheet:
S-1167B22-I6T2G
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1167 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 10986
Step5Bar-code shipping tag
S-1167B22-I6T2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.222V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm