  • S-1167B34-I6T2G
S-1167B34-I6T2G
advertisement
Manufacturer No:
S-1167B34-I6T2G
HK JDW NO:
724-S-1167B34-I6T2G
Datasheet:
S-1167B34-I6T2G
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1167 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 10129
Step5Bar-code shipping tag
S-1167B34-I6T2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.4V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.21V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.434V
  • Output Voltage1-Min
    3.366V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm