  • S-1170B52PD-OULTFG
S-1170B52PD-OULTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1170B52PD-OULTFG
HK JDW NO:
724-S-1170B52PD-OULTFG
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1170 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 3680
Step5Bar-code shipping tag
S-1170B52PD-OULTFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Output Voltage 1
    5.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    5.252V
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    2.8mm