  • S-1172B13-U5T1G
S-1172B13-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1172B13-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1172B13-U5T1G
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1172B13-U5T1G
Description:
Enable Fixed PMIC S-1172 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 9893
Step5Bar-code shipping tag
S-1172B13-U5T1G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1172
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Current - Supply (Max)
    110μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Output Voltage 1
    1.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm