  • S-11L10B25-I6T2U
S-11L10B25-I6T2U
advertisement
Manufacturer No:
S-11L10B25-I6T2U
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-11L10B25-I6T2U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-11L10B25-I6T2U
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-11L10B/D Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 10759
Step5Bar-code shipping tag
S-11L10B25-I6T2U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-11L10B/D
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Current - Supply (Max)
    16μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    3.65V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    900nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 100mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.525V
  • Output Voltage1-Min
    2.475V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm