  • S-11L10D26-I6T2U
S-11L10D26-I6T2U
advertisement
Manufacturer No:
S-11L10D26-I6T2U
HK JDW NO:
724-S-11L10D26-I6T2U
Datasheet:
S-11L10D26-I6T2U
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-11L10B/D Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 3808
Step5Bar-code shipping tag
S-11L10D26-I6T2U
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Voltage - Input (Max)
    3.65V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 100mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.626V
  • Output Voltage1-Min
    2.574V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm