  • S-1200B43-I6T2G
S-1200B43-I6T2G
advertisement
Manufacturer No:
S-1200B43-I6T2G
HK JDW NO:
724-S-1200B43-I6T2G
Datasheet:
S-1200B43-I6T2G
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1200 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 10326
Step5Bar-code shipping tag
S-1200B43-I6T2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    4.3V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.19V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.343V
  • Output Voltage1-Min
    4.257V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm