  • S-1206B47-M3T1G
S-1206B47-M3T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1206B47-M3T1G
HK JDW NO:
724-S-1206B47-M3T1G
Datasheet:
S-1206B47-M3T1G
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-1206 Series 3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 1759
Step5Bar-code shipping tag
S-1206B47-M3T1G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1206
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    4.7V
  • Input Voltage (Min)
    5.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA
  • Output Voltage1-Max
    4.747V
  • Output Voltage1-Min
    4.653V
  • Length
    2.9mm