  • S-1318D28-A4T2U4
S-1318D28-A4T2U4
advertisement
Manufacturer No:
S-1318D28-A4T2U4
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1318D28-A4T2U4
Package:
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-1318D28-A4T2U4
Description:
Enable Fixed PMIC S-1318 Series 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10197
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-1318D28-A4T2U4
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1318
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    250nA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    55nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.05V @ 10mA