  • S-1324D33-M5T1U
S-1324D33-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1324D33-M5T1U
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1324D33-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1324D33-M5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1324 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 4550
Step5Bar-code shipping tag
S-1324D33-M5T1U
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1324
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    12μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)