  • S-1335D29-A4T2U3
S-1335D29-A4T2U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1335D29-A4T2U3
HK JDW NO:
724-S-1335D29-A4T2U3
Datasheet:
S-1335D29-A4T2U3
Description:
Enable Fixed 0.65mm PMIC S-1335 Series 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 106
Step5Bar-code shipping tag
S-1335D29-A4T2U3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1335
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Current - Supply (Max)
    54μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.9V
  • Input Voltage (Min)
    3.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Protection Features
    Overcurrent, Soft-Start
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.103V @ 100mA
  • PSRR
    80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.929V
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Width
    0.94mm