  • S-812C24AUA-C2ET2G
S-812C24AUA-C2ET2G
advertisement
Manufacturer No:
S-812C24AUA-C2ET2G
HK JDW NO:
724-S-812C24AUA-C2ET2G
Package:
TO-243AA
Description:
Fixed PMIC S-812C Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 16569
Step5Bar-code shipping tag
S-812C24AUA-C2ET2G
    Select All
  • Output Voltage1-Max
    2.448V
  • Output Voltage1-Min
    2.352V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH/TIN SILVER/TIN COPPER
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Current - Supply (Max)
    1.6μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    30mA
  • Output Voltage 1
    2.4V
  • Input Voltage (Min)
    3.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.95V @ 10mA