  • S-817A37APF-CVATFU
S-817A37APF-CVATFU
advertisement
Manufacturer No:
S-817A37APF-CVATFU
HK JDW NO:
724-S-817A37APF-CVATFU
Package:
4-SMD, Flat Leads
Description:
Fixed 0.65mm PMIC S-817 Series 4 4-SMD, Flat Leads
Step5Bar-code shipping tag
S-817A37APF-CVATFU
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    TIN
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    50mA
  • Output Voltage 1
    3.7V
  • Input Voltage (Min)
    4.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    3.774V
  • Output Voltage1-Min
    3.626V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm