  • S-817B24AY-B-G
S-817B24AY-B-G
advertisement
Manufacturer No:
S-817B24AY-B-G
HK JDW NO:
724-S-817B24AY-B-G
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
S-817B24AY-B-G
Description:
Fixed PMIC S-817 Series 3 TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Quantity:
In Stock : 2362
Step5Bar-code shipping tag
S-817B24AY-B-G
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S-817
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN COPPER
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    O-PBCY-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Output Voltage 1
    2.4V
  • Input Voltage (Min)
    3.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.67V @ 10mA
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Output Voltage1-Max
    2.448V
  • Output Voltage1-Min
    2.352V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%