  • S-817B44AUA-CXHT2U
S-817B44AUA-CXHT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-817B44AUA-CXHT2U
HK JDW NO:
724-S-817B44AUA-CXHT2U
Package:
TO-243AA
Description:
Fixed PMIC S-817 Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 16804
Step5Bar-code shipping tag
S-817B44AUA-CXHT2U
  • Current - Output
    65mA
  • Output Voltage 1
    4.4V
  • Input Voltage (Min)
    5.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    4.488V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-817
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V