  • S-8358B33MC-NQST2U
S-8358B33MC-NQST2U
advertisement
Manufacturer No:
S-8358B33MC-NQST2U
HK JDW NO:
724-S-8358B33MC-NQST2U
Description:
5 Terminals 0.9V~10V DC to DC converter ICSWITCHING CONTROLLER 1 Outputs 100kHz Transistor Driver
Purchasing and Inquiry
S-8358B33MC-NQST2U Overview
In the SC-74A, SOT-753 package, the switching controller meets most application requirements. 1 outputs can be generated with the dc motor controller. Packaged in solid enclosures, this pmic has a Tape & Reel (TR) rating. A total of Transistor Driver dc switching's outputs can be handled by it. Voltages 0.9V~10V are the dc control's supply voltage and operating voltage, respectively. Workable in an dc switcher where -40°C~85°C TA is the -40°C~85°C TArm. A switching controller such as this can switch at a value of 100kHz . dc dc regulator can be generalized using Surface Mount. Enable is used for efficient switching control in the dcdc regulator. An analog IC with the SWITCHING CONTROLLER signal is connected to the switch converters. There are a DUAL terminal on the switching converters. An array of 5 terminations of dc switching. This dc dc converter ic uses a variety of control techniques, including PULSE WIDTH MODULATION. It is recommended to use 0.9V as the minimum input voltage of dc dc voltage regulator. Statistically, DC regulator outputs 3.3V volts. As a result, DC to DC voltage regulator has a value of ALSO HAS CONTROL TECHNIQUE OF PFM so that the need can be met more directly.
S-8358B33MC-NQST2U Features
Transistor Driver Outputs
Switching Frequency: 100kHz
ALSO HAS CONTROL TECHNIQUE OF PFM
S-8358B33MC-NQST2U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-8358B33MC-NQST2U DC to DC converter applications.
  • Series voltage regulation circuits
  • Computed tomography (CT)
  • Gear/thread machining machines
  • Refrigerators of central air conditioners
  • CMM
  • Post equipment
  • Product burn-in
  • Sensitive electronic devices
  • Photovoltaic power
  • Magnetohydrodynamic power
Step5Bar-code shipping tag
S-8358B33MC-NQST2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.9V~10V
  • Input Voltage (Min)
    0.9V
  • Frequency - Switching
    100kHz
  • Duty Cycle (Max)
    90%
  • Length
    2.9mm