  • S0603-5N6G1B
S0603-5N6G1B
advertisement
Manufacturer No:
S0603-5N6G1B
HK JDW NO:
79-S0603-5N6G1B
Step5Bar-code shipping tag
S0603-5N6G1B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q @ Freq
    18 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    18
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm