  • S1210R-273G
S1210R-273G
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-273G
HK JDW NO:
79-S1210R-273G
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-273G
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1210R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±2%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    201mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    201mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4Ohm Max
  • Max DC Current
    201mA
  • Frequency - Self Resonant
    16MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.667mm