  • S1210R-682G
S1210R-682G
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-682G
HK JDW NO:
79-S1210R-682G
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-682G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    328mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Max DC Current
    328mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm