  • S1210R-822J
S1210R-822J
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-822J
HK JDW NO:
79-S1210R-822J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 269
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-822J
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm Max
  • Max DC Current
    308mA
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    308mA