  • S25FL164K0XMFI013
S25FL164K0XMFI013
advertisement
Manufacturer No:
S25FL164K0XMFI013
HK JDW NO:
217-S25FL164K0XMFI013
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
S25FL164K0XMFI013
Description:
3/3.3V V FL1-K Memory IC FL1-K Series 5.283mm mm
Quantity:
In Stock : 38778
Step5Bar-code shipping tag
S25FL164K0XMFI013
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FL1-K
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    8
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ALSO CONFIGURABLE AS 64M X 1
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    64Mb 8M x 8
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Organization
    16MX4
  • Memory Width
    4
  • Write Cycle Time - Word, Page
    3ms
  • Standby Current-Max
    0.000005A
  • Memory Density
    67108864 bit
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Programming Voltage
    3V
    2
  • Length
    5.283mm
  • Height Seated (Max)
    2.159mm
  • Width
    5.283mm