  • S29GL01GS11FHB020
S29GL01GS11FHB020
advertisement
Manufacturer No:
S29GL01GS11FHB020
HK JDW NO:
217-S29GL01GS11FHB020
Package:
64-LBGA
Datasheet:
S29GL01GS11FHB020
Description:
GL-S Memory IC GL-S Series 13mm mm
Quantity:
In Stock : 540
Step5Bar-code shipping tag
S29GL01GS11FHB020
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    64-LBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    GL-S
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    64
  • HTS Code
  • Technology
    FLASH - NOR
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B64
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    1Gb 64M x 16
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Access Time
    110ns
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    128MX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    60ns
  • Memory Density
    1073741824 bit
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • Programming Voltage
    3V
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm