  • S29GL512S12TFVV20
S29GL512S12TFVV20
advertisement
Manufacturer No:
S29GL512S12TFVV20
HK JDW NO:
217-S29GL512S12TFVV20
Package:
56-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Datasheet:
S29GL512S12TFVV20
Description:
1.8/3.33/3.3V V GL-S Memory IC GL-S Series 18.4mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S29GL512S12TFVV20
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Series
    GL-S
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G56
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    1.8/3.33/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
    ASYNCHRONOUS
  • Supply Current-Max
    0.08mA
  • Access Time
    120ns
  • Organization
    32MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    60ns
  • Standby Current-Max
    0.0002A
  • Programming Voltage
    2.7V
  • Sector Size
    64K
  • Page Size
    16words
  • Ready/Busy
  • Boot Block
    BOTTOM/TOP
  • Common Flash Interface
  • Length
    18.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    14mm