  • S325TC-915
S325TC-915
advertisement
Manufacturer No:
S325TC-915
Manufacturer:
Nearson
HK JDW NO:
549-S325TC-915
Package:
Datasheet:
Description:
S325TC-915 datasheet pdf and RF Antennas product details from Nearson Inc. stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S325TC-915
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    TNC Male
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    902MHz~928MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Height
    70.2056mm
  • Height (Max)
    2.764 70.20mm