  • S4924R-121J
S4924R-121J
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-121J
HK JDW NO:
79-S4924R-121J
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-121J
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S4924R
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    3.345A
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    34mOhm Max
  • Max DC Current
    3.345A
  • Frequency - Self Resonant
    425MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz