  • S4924R-222J
S4924R-222J
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-222J
HK JDW NO:
79-S4924R-222J
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-222J
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S4924R
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    1.42A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Max DC Current
    1.42A
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Q Factor
    44
  • Case/Size Code
    5225
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm