  • S4924R-333J
S4924R-333J
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-333J
HK JDW NO:
79-S4924R-333J
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-333J
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    471mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.37Ohm Max
  • Max DC Current
    471mA
  • Frequency - Self Resonant
    34MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    160mA
  • Q Factor
    45
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm