  • S70GL02GS12FHIV13
S70GL02GS12FHIV13
advertisement
Manufacturer No:
S70GL02GS12FHIV13
HK JDW NO:
217-S70GL02GS12FHIV13
Package:
64-LBGA
Datasheet:
S70GL02GS12FHIV13
Description:
3/3.3V V GL-S Memory IC GL-S Series 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S70GL02GS12FHIV13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    64-LBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GL-S
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    64
  • HTS Code
  • Technology
    FLASH - NOR
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    2Gb 128M x 16
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Supply Current-Max
    0.16mA
  • Access Time
    120ns
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    128MX16
  • Memory Width
    16
  • Standby Current-Max
    0.0002A
  • Programming Voltage
    3V
  • Alternate Memory Width
    8
  • Data Polling
    YES
  • Toggle Bit
  • Command User Interface
  • Number of Sectors/Size
    2K
  • Sector Size
    128K
  • Page Size
    16/32words
  • Ready/Busy
  • Boot Block
    BOTTOM/TOP
  • Common Flash Interface
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm