  • SA50101528
SA50101528
advertisement
Manufacturer No:
SA50101528
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-SA50101528
Package:
Cylindrical Probe Assembly
Datasheet:
Description:
500/385/B F3X6 CERAMIC TUBE(NI W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SA50101528
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Probe Assembly
  • RTD Material
    Platinum
  • Operating Temperature
    -50°C~500°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±3850ppm/°C
  • Current
    1mA
  • Resistance Tolerance
    ±0.12%
  • Resistance @ 0°C
    500Ohm