  • SBC9-6R8-492
SBC9-6R8-492
advertisement
Manufacturer No:
SBC9-6R8-492
HK JDW NO:
417-SBC9-6R8-492
Description:
SBC9-6R8-492 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 17869
Step5Bar-code shipping tag
SBC9-6R8-492
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    12.1A
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
    SBC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Unshielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    4.9A
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Spacing
    8.5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm