  • IM02ST821K
IM02ST821K
advertisement
Manufacturer No:
IM02ST821K
HK JDW NO:
873-IM02ST821K
Datasheet:
IM02ST821K
Step5Bar-code shipping tag
IM02ST821K
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    820μH
  • DC Resistance (DCR)
    65Ohm Max
  • Max DC Current
    29mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.8MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz