  • SBSGC5000153MXB
SBSGC5000153MXB
advertisement
Manufacturer No:
SBSGC5000153MXB
HK JDW NO:
419-SBSGC5000153MXB
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSGC5000153MXB
Description:
EMI Filter C-Circuit 10A 500VDC Flat Style SMD Bulk
Step5Bar-code shipping tag
SBSGC5000153MXB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.179Lx0.126W 4.55mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    0.015μF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    L5.25XB3.2XH2.5 (mm)/L0.207XB0.126XH0.098 (inch)
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.005Ohm
  • Insertion Loss
    38dB @ 100MHz
  • Length
    5.25mm
  • Width
    3.2mm
  • Height (Max)
    0.104 2.65mm