  • SC1812-221
SC1812-221
advertisement
Manufacturer No:
SC1812-221
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC1812-221
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC1812-221
    Select All
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    110mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.2Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    110mA
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    4.8006mm
  • Width
    3.4036mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SC1812
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    240mA