  • SC1813FH-6R8
SC1813FH-6R8
advertisement
Manufacturer No:
SC1813FH-6R8
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC1813FH-6R8
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC1813FH-6R8
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC1813FH
  • Size / Dimension
    0.350Lx0.240W 8.89mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.2A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    8.89mm
  • Width
    6.096mm