  • SC2506-100
SC2506-100
advertisement
Manufacturer No:
SC2506-100
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC2506-100
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SC2506-100
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC2506
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.364Lx0.310W 9.25mmx7.87mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1A
  • Height
    1.651mm
  • Height Seated (Max)
    0.065 1.65mm
  • Length
    9.2456mm
  • Width
    7.874mm