  • SC5022F-220
SC5022F-220
advertisement
Manufacturer No:
SC5022F-220
HK JDW NO:
728-SC5022F-220
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC5022F-220
Step5Bar-code shipping tag
SC5022F-220
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC5022F
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.620W 19.04mmx15.74mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    7A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7A
  • Height
    7.112mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    15.748mm