  • SC73B-151
SC73B-151
advertisement
Manufacturer No:
SC73B-151
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC73B-151
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC73B-151
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SC73B
  • Size / Dimension
    0.319Lx0.287W 8.10mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    720mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    750mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    400mA
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    8.1026mm
  • Width
    7.2898mm