  • SCIHP0735-100M
SCIHP0735-100M
advertisement
Manufacturer No:
SCIHP0735-100M
HK JDW NO:
728-SCIHP0735-100M
Step5Bar-code shipping tag
SCIHP0735-100M
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCIHP0735
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    6A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    200kHz
  • DC Resistance (DCR)
    105mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    6A
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    6.8072mm