  • SCMS5D25-1R2
SCMS5D25-1R2
advertisement
Manufacturer No:
SCMS5D25-1R2
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCMS5D25-1R2
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCMS5D25-1R2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCMS5D25-1R2
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCMS5D25
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±30%
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    4.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.207mm
  • Width
    5.207mm