  • IM04BH330J
IM04BH330J
advertisement
Manufacturer No:
IM04BH330J
HK JDW NO:
873-IM04BH330J
Package:
Axial
Datasheet:
IM04BH330J
Step5Bar-code shipping tag
IM04BH330J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    165mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm Max
  • Max DC Current
    165mA
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 2.5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Length
    9.78mm
  • Width
    4.19mm