  • SCRH104-470
SCRH104-470
advertisement
Manufacturer No:
SCRH104-470
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCRH104-470
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCRH104-470
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCRH104
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.362W 10.10mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.52A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    10.1092mm
  • Width
    9.1948mm