  • SCRH104R-7R0
SCRH104R-7R0
advertisement
Manufacturer No:
SCRH104R-7R0
HK JDW NO:
728-SCRH104R-7R0
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4524
Step5Bar-code shipping tag
SCRH104R-7R0
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH104R
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    4.59A
  • Inductance
    7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    27mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.8A
  • Case/Size Code
    4141
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm