  • SD3814-8R2-R
SD3814-8R2-R
advertisement
Manufacturer No:
SD3814-8R2-R
Manufacturer:
Coiltronics
HK JDW NO:
6793-SD3814-8R2-R
Package:
1515
Datasheet:
SD3814-8R2-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD3814-8R2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1515
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    15%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    279mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    753mA
  • Inductance
    8.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    930mA
  • Current - Saturation
    930mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    279mOhm
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.397mm
  • Length
    3.7846mm
  • Width
    3.7846mm