  • SDM36-24-UCM-P6
SDM36-24-UCM-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDM36-24-UCM-P6
HK JDW NO:
193-SDM36-24-UCM-P6
Package:
Datasheet:
SDM36-24-UCM-P6
Description:
AC-DC, 24 VDC, 1.5 A, SW, C14 DE
Step5Bar-code shipping tag
SDM36-24-UCM-P6
  • Weight
    0.375lb 170.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDM36-U (36W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Power (Watts)
    36W
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max