  • SDR0604-8R2ML
SDR0604-8R2ML
advertisement
Manufacturer No:
SDR0604-8R2ML
HK JDW NO:
103-SDR0604-8R2ML
Datasheet:
SDR0604-8R2ML
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.5A 90 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SDR0604-8R2ML
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SDR0604
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.228W 5.80mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Tin (Ag/Ni/Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    5.8mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Current - Saturation
    2.3A
  • Q Factor
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.5A
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm