  • SE035M0470B5S-1015
SE035M0470B5S-1015
advertisement
Manufacturer No:
SE035M0470B5S-1015
HK JDW NO:
898-SE035M0470B5S-1015
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 415mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
SE035M0470B5S-1015
    Select All
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    35V
  • Ripple Current
    415mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    15mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C