  • SER2915H-103KL
SER2915H-103KL
advertisement
Manufacturer No:
SER2915H-103KL
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-SER2915H-103KL
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 6
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SER2915H-103KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
    2011
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    30A
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    SINGLE IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    18A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.05mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • RMS Current (Irms)
    30A
  • Height
    15.36mm
  • Length
    27.9mm
  • Width
    19.8mm