  • SER2918H-332KL
SER2918H-332KL
advertisement
Manufacturer No:
SER2918H-332KL
HK JDW NO:
3194-SER2918H-332KL
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 12857
Step5Bar-code shipping tag
SER2918H-332KL
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
    2011
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    28A
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Current - Saturation
    91A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.86mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    28A
  • Height
    17.78mm
  • Length
    27.9mm
  • Width
    19.8mm