  • SFELA10M7JAA0-B0
SFELA10M7JAA0-B0
advertisement
Manufacturer No:
SFELA10M7JAA0-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-SFELA10M7JAA0-B0
Package:
3-SIP, 2.50mm pitch
Datasheet:
SFELA10M7JAA0-B0
Description:
Signal Conditioning 10.7MHz 150kHz +/-30kHz
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFELA10M7JAA0-B0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SIP, 2.50mm pitch
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CERAFIL®, SFELF
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.118W 7.00mmx3.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    10.7MHz Center
  • Impedance
    330Ohm
  • Bandwidth
    150kHz
  • Filter Type
    FM
  • Insertion Loss (dB)
    4.5 dB
  • Height
    8.9916mm
  • Length
    7mm